כותרת דפי מזכרת

שער מזכרת חדש באתר מזכרת עכשיו מה שהיה שער המוזיאון

 

המקפצות ליד המחסומים

מפגע תחבורתי

 

פס הקפצה לפני המחסום שבכניסה למזכרת בכניסות וביציאות ממזכרת בתיה ישנם מחסומים, ולידם "מקפצות" - פסי הקפצה למכוניות. זהו הפס, התמים למראה, המחובר לכביש בימין התצלום.

אבל כל מי שנסע שם במכונית יודע שהפס הזה גורם לקפיצה חזקה ובלתי נעימה. אין פלא שרוב המכוניות, אלה שכבר חוו את הפסים האלה, מאיטות את מהירותן מאד - למהירות הליכה, ואולי עוד פחות מזה, וגם אז מרגישים היטב את הקפיצה. התוצאה - עיכוב ממשי בזרימת התנועה, כפי שאפשר לראות בתצלום התחתון (שתי התמונות צולמו באותו מקום, מכיוונים שונים).

ובנוסף, אין תמרור אזהרה למקפצה הזאת. יש אזהרה על המחסום (בתצלום), אבל לא על פס ההקפצה (התמרור המוסתר מודיע על כניסה לשטח בנוי). למי שחווה את הפס הזה, אין צורך בתמרור, כפי שהתצלום התחתון מראה בבירור. אבל במה אשם המבקר המזדמן למושבה, או מי שלא ביקר בה זמן רב?

פס ההקפצה מעכב את התנועה ביציאה מהמושבה אבל השאלה היא, לשם מה דרושה המקפצה הזאת? בשעות היום והערב המחסום פתוח, ואין בה צורך. ובשעות הלילה המאוחרות, כאשר הוא סגור, האם אמצעי מתון יותר להסב את תשומת הלב הנהגים למחסום (בהנחה שזה תפקיד הפס), לא היה מספיק?

תוספת:

הדף הזה הועלה לרשת ב- 15 באוקטובר 2005. זמן מה אחרי זה, כנראה בראשית נובמבר, הוצבו תמרורים ושלטי אזהרה ל"פסי ההאטה". עכשיו הם מפגעים מתומררים.

תגובה משלכם

 

שינוי אחרון 2005-11-18