כותרת דפי מזכרת

שער מזכרת חדש באתר מזכרת עכשיו מה שהיה שער המוזיאון

 

מבט על תעמולת הבחירות במזכרת בתיה

 

סיכום

לראש המועצה המכהן, מאיר דהן, נוכחות תעמולתית רבה ומרשימה. היא היתה מעוררת התפעלות, לולא נעשתה מתוך ניצול לרעה של תפקידו, ותוך עבירות רבות על החוק.
למועמדים האחרים לראשות המועצה - רפי סוויסה ואבינועם חג'בי - נוכחות תעמולתית קטנה ללא השוואה. אם לא יתעשתו במהירות, אין להם סיכוי להבחר.

 

הבחירות למועצה המקומית, האמורות להיות ב- 11 בנובמבר, מתקרבות במהירות - עוד כשבוע בסך הכל.
נראה איך מתנהלת תעמולת הבחירות של שלושת המתמודדים.

בנושא אחד - איכות ההוראה בבתי הספר המקומיים - נוצר ממש ויכוח בין המתמודדים.

ראשית, דהן וסוויסה התווכחו אצל מי קיבל אחוז גבוה יותר תעודת בגרות, כאילו היו מורים בבית הספר, וכאילו זה תלוי רק בהם. בלי לבדוק את כל הנתונים, אין לאחוז הזה שום משמעות! לפעמים דווקא אחוז נמוך מסמן בית ספר טוב (איננו מסלק החוצה תלמידים עם בעיות).

שנית, קיבלנו מכתבים האמורים להיות מתושבים, אחד מ"תושבים אשר חשוב להם החינוך", והשני מ"תושבים אשר באמת חשוב להם החינוך", אחד ממליץ והשני משמיץ.

אבל כשמסתכלים מי ממליץ, רואים שלחלקם בכלל אין ילדים בבתי הספר במזכרת בתיה, וחלקם ידועים כאנשים "של" דהן (נמצאים ברשימתו או פעילים למענו). השיא, לדעתי, הוא אישה המתוארת כ"אשת חינוך", וזה אמנם נכון - היא מורה פרטית (יש לה עסק של שיעורים פרטיים), אבל כמורה פרטית היא נבנית מכשלון בית הספר! הייתי מאמין יותר להמלצה אם במקום "פרופסור", וטרינר", "גמלאי", או אפילו "אשת חינוך", היה כתוב "יש לי ילד בכיתה ...". האם מכל המאות הרבות (אלפים, אני חושב) של ההורים לתלמידים כאן ועכשיו, דהן לא הצליח למצוא עשרה או עשרים שיהיו מוכנים להמליץ על בתי הספר?

וכשמסתכלים מי משמיץ, לא מוצאים אפילו שם אחד. המכתב הופץ בעילום שם! האם המכתב איננו אמיתי, או אולי הכותבים חוששים להזדהות בשמם?

אז זה המצב: למשמיצים קשה להאמין מפני שאיננו יודעים מי הם. לממליצים אי אפשר להאמין מפני שאנחנו כן יודעים מי הם.
משעשע? עצוב? אפשר לראות את זה כמשל למערכת הבחירות הזו כולה.

תעמולת ראש המועצה המכהן, מאיר דהן

תעמולת שני המתמודדים האחרים, רפי סוויסה ואבינועם חג'בי

 

ומה דעתכם אתם?

שינוי אחרון 2008-11-05