כותרת דפי מזכרת

שער מזכרת חדש באתר מזכרת עכשיו מה שהיה שער המוזיאון

 

מערכת הבחירות של מאיר דהן, ראש המועצה המקומית

שתי הערות על חוברת אחת

 

בתחילת מאי מצאנו בתיבות הדאר חוברת "חשוב שתדעו! - דוח המחלקה לביטחון וסדר ציבורי 2004-2007".

תחילה חשבתי שאין צורך להעיר עליה. אבל בהמשך החודש (שעדיין לא נגמר) קבלנו עוד שתי חוברות, שתיהן מהמתנ"ס המקומי. בנוסף לכך המועצה המקומית הוציאה מפה חדשה של הישוב.

המשותף לכל ה"פרסומים" האלה שהם נפתחים בפניה של ראש המועצה אלינו, "דבר ראש המועצה" אל "תושבים יקרים". בחלק מהפרסומים יש גם תצלום של ראש המועצה.

בעוד כחצי שנה עומדות להערך הבחירות למועצה המקומית ולראש המועצה. אפשר לומר בבטחון כי החוברות האלה הן כבר תעמולת בחירות. לכן, במחשבה שניה, בכל זאת יש טעם לומר עליהן משהו. כאן אעיר רק על החוברת הראשונה.

אם הנתונים שבחוברת נכונים (המועצה המקומית שלנו איננה ידועה באמיתות ובדיוק של דיווחיה, ומחוץ לזה, כפי שנראה מייד, גם איננה יודעת לעשות חשבון), אז היתה ירידה ניכרת בגנבות ובהתפרצויות במושבה (אם כי זה לא מסתדר עם האזהרה, בסוף החוברת, כי "אנו עדים לגל חדש של פריצות לבתים"!).

זה היה יכול להיות יפה, אבל זה לא כל מה שמתגלה בחוברת הזאת.


ראשית, נראה מי מימן את החוברת:

חשוב שתדעו איך מתנהלים המנהלים שלנו

קטע משער החוברת "חשוב שתדעו! דו"ח המחלקה לביטחון ..." של מאיר דהן.
חשוב גם שנדע מי מימן את החוברת. אבל האם זה תקין?

כתוב כאן כי ספקים של המועצה - צוות 3, הנותן שירותי שמירה, או בטחון, וחב' טדסק, שהתקינה מערכות צילום הקשורות למוקד - הם שמימנו את החוברת.

ברור כי הם נעשו לספקים מאחר שזכו במכרזים של המועצה. ברור שהם יצטרכו לזכות במכרזים נוספים בעתיד כדי להמשיך להיות ספקים של המועצה. לכן המימון הזה לא נראה כל כך תקין.

מה שמפתיע הוא שזה בכלל כתוב.

אם עושים משהו לא תקין, זה לא נראה הכי מחוכם להודיע את זה בשער חוברת המופצת לציבור. האם מכל מי שטיפל בחוברת (חתומים עליה מאיר דהן, ראש המועצה, וישראל גרינפלד, מנהל המחלקה לביטחון וסדר ציבורי), לא היה אף אחד שיכול היה להבין שאולי יש במימון החוברת משהו לא תקין?

ואם כך, לגבי איזה דברים נוספים ראש המועצה ואנשיו אינם יודעים להבחין בין תקין לבלתי תקין?


שנית, נראה מה מציגה לנו המועצה:

חשוב שתדעו מה יודעים המנהלים שלנו

קטע מעמוד 3 בחוברת.
האם הם מבינים מה זה אחוז?

כתוב כאן כי המספר של עבירות רכוש כלשהן ירד ב- 300 אחוזים.

זה, כמובן, בלתי אפשרי, ושטות מוחלטת (למי שאיננו בטוח, אזכיר כי 100 אחוזים זה הכל. אם משהו ירד ב- 100 אחוז, אז הוא ירד לאפס, ולא נשאר ממנו כלום. אין כאן אפשרות לרדת ביותר מ- 100 אחוזים).

זו גם לא טעות דפוס, כי בעמוד הבא מסופר על ירידות של 250, 336 ו- 323 אחוזים. החשבון הנכון נותן מספרים אחרים לגמרי, קטנים בהרבה מ- 100%.

אז מכל מי שטיפל בחוברת (כאמור, חתומים עליה מאיר דהן, ראש המועצה, וישראל גרינפלד, מנהל המחלקה לביטחון וסדר ציבורי), אין אף אחד שיודע חשבון פשוט של אחוזים, שלומדים בכיתה ה או ו?

טוב, ראש המועצה נבחר, ואף אחד לא בחן אותו. אבל עובדים אחרים של המועצה? האם לא אמורים היו לעבור איזו שהיא וועדת מינויים?


עכשיו אנחנו יודעים מי מנהל את ענייני המושבה שלנו, מזכרת בתיה, ואיך.

שינוי אחרון 2008-05-24